Reklama

Ma chronić przed zarazą! W Łomży stanął krzyż epidemiczny [FOTO]

13/12/2020 11:31

Sześciometrowy krzyż epidemiczny stanął przy kościele Bożego Ciała w Łomży. Zamontowany został na wzgórzu od strony ul. Przykoszarowej. Ma być znakiem boskiej opieki, a także dawać ludziom nadzieję w czasie walki z epidemią.

- Poświęcenie krzyża odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 grudnia, na Mszy św. o godz. 10.00. Eucharystia będzie sprawowana w intencji o ustąpienie epidemii i zachowanie naszych rodzin, miasta i kraju od skutków zarazy. Bardzo serdecznie zapraszamy do tej modlitwy wszystkich parafian, a zwłaszcza ofiarodawców – informuje proboszcz ks. Radosław Kubeł w dzisiejszych ogłoszeniach parafialnych.

Karawaki, czyli to tzw. krzyże epidemiczne znane były w Polsce od wieków. Stara katolicka tradycja mówi, że krzyż ten jest odwzorowaniem relikwiarza z miejscowości Caravaca, w którym były przechowywane fragmenty krzyża Chrystusowego przywiezione z Ziemi Świętej przez rycerzy krucjatowych. Relikwiarz ten jest w kształcie krzyża z dwiema poziomymi belkami. Często umieszczano na nich napisy: ''Od nagłej śmierci, zachowaj nas Panie''.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości