Młode adeptki fryzjerstwa zmagały się dzisiaj, 17 kwietnia w corocznym Wojewódzkim Konkursie "Sprawny w zawodzie fryzjer". Do rywalizacji stanęły uczennice z Suwałk, Augustowa, Grajewa, Kolna, Wasilkowa oraz Łomży.
Najpierw dziewczęta przystąpiły do rozwiązania składającego się z 40 pytań testu wiedzy z zakresu fryzjerstwa. Kolejnym etapem było wykonanie na głowach wybranych przez siebie modelek fryzury "Barbie”. Poza kilkoma elementami obowiązkowymi, reszta należała do kreatywności uczestniczek.
Komisja konkursowa najwyżej oceniła pracę i wiedzę Magdaleny Mioduszewskiej, uczennicy klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia im. Stanisława Staszica w Łomży.
Kolejnym etapem będzie finał ogólnopolski, który odbędzie się w maju w Gołdapi.
Warto podkreślić, że 2 lata temu uczennica łomżyńskiej Staszicówki Emilia Malska zajęła pierwsze miejsce w finale ogólnopolskim.
Organizatorem fryzjerskiego konkursu jest Podlaska Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku, a od lat jej partnerem w tym zakresie jest Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży.