Przedszkole Publiczne nr 5 w Łomży od września realizuje program profilaktyczny „Na sportowo jest zdrowo”, współfinansowany ze środków UM w Łomży. Jednym z działań w jego ramach było przedstawienie teatralne pt. „Mamo, Tato. Nie pal!”.
Szalejąca pandemia niestety utrudniła nam zadanie, a rodzice nie mogli obejrzeć efektów przygotowań naszych przedszkolaków na żywo. Dzieci 5 i 6- letnie mimo przeciwności postanowiły jednak pokazać swoje umiejętności teatralne i poprzez krótkie scenki, piosenki oraz tańce uświadomić dorosłym, że palenie szkodzi zdrowiu. Spójrzcie, w jaki sposób przedszkolaki wspólnie ze Smokiem Dinkiem próbowały pomóc rodzicom pozbyć się tego nałogu.
tekst i foto nadesłane