Mamy nową kurator oświaty

29/02/2024 11:09

Agnieszka Krokos-Janczyło – została dzisiaj, 29 lutego podlaskim kuratorem oświaty. Akt powołania wręczył jej wojewoda Jacek Brzozowski. Do tej pory pełniła funkcję wicekuratora.

Kandydaturę Agnieszki Krokos-Janczyło przedstawiła ministrze powołana przez wojewodę podlaskiego komisja konkursowa.

Nowa kurator jest polonistką, nauczycielem dyplomowanym z 16-letnim stażem. Ukończyła również liczne studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne, w tym: zarządzania oświatą czy z zakresu higieny i epidemiologii.

Jako pedagog ma doświadczenie na wszystkich poziomach edukacyjnych: wczesnoszkolnym, podstawowym, gimnazjalnym, ogólnokształcącym, a także zawodowym. Ostatnio pracowała jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku; wcześniej kierowała m.in. poradnią psychologiczno-pedagogiczną. Jest zaangażowana społecznie jako wiceprezes Zarządu Krajowego Obywatelskiego Związku Zawodowego Pracowników Oświaty. Jest ekspertem w Fundacji Polska Edukacja im. Komisji Edukacji Narodowej.

Była autorką innowacji pedagogicznych, takich jak „Mały, ale Mistrz” - projektu skierowanego do uczniów klas 1-3 czy też „Szkoły bez prac domowych”. Współtworzyła ponadto oddziały przygotowawcze wspierające uczniów z Ukrainy.

Wojewoda Jacek Brzozowski podziękował za pracę dotychczas pełniącej obowiązki podlaskiego kuratora oświaty Iwonie Gaweł, życząc powodzenia w realizacji dalszych planów zawodowych.

Źródło: gov.pl Aktualizacja: 26/08/2024 08:42

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości