Duży sukces odniosły uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego SP im. mjr. Wł. Raginisa w Piątnicy podczas Finału Wojewódzkiego w Trójboju Lekkoatletycznym, który 30 maja odbył się w Białystok.
Podopieczne Marcina Zabielskiego wróciły z zawodów z tytułem mistrzyni województwa w klasyfikacji indywidualnej oraz srebrnym medalem w rywalizacji drużynowej.
Trójbój lekkoatletyczny składa się z trzech konkurencji: biegu na 60 metrów, skoku w dal oraz rzutu piłeczką palantową. Barwy szkoły z Piątnicy reprezentowały uczennice klas czwartych: Martyna Pruszkowska, Julia Karwowska, Gabriela Cymek, Lilianna Zysk i Iga Baczewska.
Największy indywidualny sukces odniosła Martyna Pruszkowska, która nie miała sobie równych i zdecydowanie zwyciężyła w klasyfikacji końcowej, zdobywając tytuł mistrzyni województwa.
- Martyna zaprezentowała się znakomicie we wszystkich konkurencjach. To efekt jej zaangażowania, systematycznej pracy i sportowego talentu. Cieszę się, że potrafiła pokazać swoje możliwości podczas najważniejszych zawodów sezonu - podkreśla trener Marcin Zabielski.
Świetnie spisała się również cała reprezentacja szkoły. Dzięki równym i bardzo dobrym występom wszystkich zawodniczek drużyna z Piątnicy wywalczyła drugie miejsce w województwie, zdobywając tytuł wicemistrzyń województwa.
- Jestem bardzo dumny z całego zespołu. Dziewczęta wykazały się ogromną determinacją i sportowym charakterem. Srebrny medal drużynowy to nagroda za ich ciężką pracę podczas treningów i wzorową współpracę na zawodach - mówi Marcin Zabielski.
Reklama
Brawo!