Reklama

Marzanna spalona, zima do Łomży nie wróci! [VIDEO]

21/03/2014 17:36

Kilkudziesięciu najmłodszych mieszkańców Łomży pożegnało dziś zimę na łomżyńskich bulwarach. Marzanny, pieczołowicie przygotowane podczas szkolnych zajęć, ekologicznie spłonęły w ognisku. Teraz zima wrócić do Łomży już nie ma prawa!

Powitanie wiosny na łomżyńskich bulwarach zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Przygotowane za zajęciach plastycznych Marzanny przyniosły ze sobą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 i wychowanki Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polowej.

Kukły, zgodnie z nowym zwyczajem, spłonęły w ogniu. Tradycyjnego topienia w Narwi nikt nie zaryzykował- za wrzucenie Marzanny do rzeki grozi mandat w wysokości 500 złotych. Wyjątkiem są tylko lalki zrobione w materiałów biodegradowalnych.

Reklama

Spalona czy utopiona- wszystko jedno. Po takim pożegnaniu z zimą, chłody do Łomży z pewnością już nie wrócą. Jutro na termometrach zobaczymy 13 st. C, w niedzielę 10 st. Tego dnia czeka nas też pierwszy, wiosenny deszcz.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości