Reklama

MDK-DŚT zaprasza na wernisaż malarstwa Moniki Sawionek

20/03/2023 10:31
MAR24

Galeria Pod Arkadami godz: 18:00

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Moniki Sawionek „Tuż obok”, które odbędzie się 24 marca (godz.18:00) w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży.

Monika Sawionek zaprezentuje obrazy powstałe na przestrzeni kilku lat: sceny rodzajowe, pejzaże, portrety w technice tempery jajowej jak i olejnej.

W malarstwie zwraca uwagę na formę i kolor, który buduje kompozycje. W przedstawionych scenach rodzajowych czy pejzażach, próbuje zobrazować swoje wewnętrzne światy. W twórczości ważny jest dla niej motyw światła, który odnosi do pierwiastka duchowego, sacrum. Syntetycznie buduje kompozycje, upraszczając jej główne motywy, bawiąc się niejako formą i kolorem.

Reklama

Inspiracją dla artystki jest świat dziecka, który na co dzień obserwuje, szczególnie w momentach afirmacji świata przyrody i zabawy.

Sawionek Monika malarka, scenograf, ceramik. Ur. w 1981 w Częstochowie. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie. Ukończyła studia na Wydziałach Malarstwa i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Leszka Misiaka, dyplom ze scenografii pod kierunkiem prof. Krystyny Zachwatowicz-Wajdy. Stypendystka Prezydenta Miasta Częstochowy w 2009. Ma na swoim koncie: Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie. Bohunowa Paleta” (1998), Stypendium Banku PKO SA (1998), Honorowe Wyróżnienie ASP Kraków za studium martwej natury - „Obraz Roku” (2006), I Miejsce w gliwickim konkursie na pracę inspirowaną twórczością Tadeusza Różewicza (2007).

Reklama

Wystawa czynna będzie do : 17.04.2023 r.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości