Reklama

MDK-DŚT zaprasza na kolejne spotkanie Grupy Artystycznej "Synergia"

22/02/2024 10:22
LUT28

Galeria Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży godz: 17:30

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Artystycznej "Synergia", które odbędzie w środę, 28 lutego 2024 o godz. 17:30. Spotkanie będzie obejmować zarówno wykład o sztuce jak i warsztat plastyczny „Surrealistyczny sen”.

 

Spotkanie zostanie  rozpoczęte wykładem na temat Surrealizmu (lub inaczej nadrealizmu) - kierunku w sztuce powstałego w drugiej dekadzie XX wieku we Francji. 

- Krótko omówimy historię tego nurtu, poznamy jego przedstawicieli, a także założenia, które w najkrótszy sposób, można sprowadzić do jednego zdania: „wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej”. Wspólnie przeanalizujemy założenia i poznamy motywy artystów, którzy starali się wykreować obrazy burzące logiczny porządek rzeczywistości -informuje MDK-DŚT.

Reklama

O warsztacie "SURREALISTYCZNY SEN" cz. 1

Podczas warsztatu uczestnicy, na podstawie omówionych przykładów podczas wykładu, podejmą próbę realizacji własnych wizji w technice kolażu, jednej z ciekawszej formy artystycznej.

Informacje organizacyjne:

DATA: 28.02.2024 / środa

GODZINA: 17:30 – 20:00

MIEJSCE: Galeria Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży

ODPŁATNOŚĆ: 20 zł / na materiały

WIEK UCZESTNIKÓW: 15 +

MOŻLIWOŚĆ WZIĘCIA UDZIAŁU PO WCZEŚNIEJSZYM ZAPISIE

ZAPISY: 86 216 32 26

Źródło: MDK-DŚT Aktualizacja: 22/02/2024 10:29
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości