Reklama

Melomani muszą poczekać cały rok. Artyści pożegnali się z Łomżą- FOTO

15/07/2012 20:04

Jacek Szymański i jego goście- blisko 30 artystów związanych z Festiwalem Muzyczne Dni Drozdowo- Łomża, koncertem finałowym pożegnało tegoroczny Festiwal. Wielka Gala w Pałacu w Drozdowie zgromadziła liczną publiczność- melomanów, którzy przez ostatni tydzień towarzyszyli muzykom występującym w całym regionie.

Koncert finałowy XIX Muzycznych Dni Drozdowo- Łomża poprowadziła Ewa Sznejder, dziennikarka TVP Białystok i dyrektor artystyczny Festiwalu Jacek Szymański.

W programie znalazły się popularne melodie musicalowe, arie operowe i przeboje wokalne ze światowego repertuaru wokalnego. Znane i lubiane utwory wkonali artyści, których mogliśmy podziwiać podczas całego Festiwalu.

Ewelina Wojciechowska wykonała arię Abigail z opery "Nabucco" Verdiego. Monika Fedyk- Klimaszewska ze swoją córką Julią wystąpiła we fragmencie "Opowieści Hoffmana" Jakuba Offenbacha, a Grzegorz Piotr Kołodziej wyśpiewał "Song Don Kichota" z musicalu "Człowiek z La Manchy".

Reklama

Niezapomniane emocje wzbudził wśród widzów Dariusz Wójcik w piosence "My Way" Franka Sinatry. Serca publiczności podbiło jednak żywiołowe wykonanie czardasza Sylvi z "Księżniczki czardasza". Czardasza zaśpiewała i zatańczyła Joanna Cortes, do której w scenie finałowej dołączył Jacek Szymański.

XIX Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo- Łomża trwał od 7. lipca. Przez tydzień artyści dali szesnaście koncertów, występując w dziewięciu miejscowościach regionu. Prawdziwą gratką dla melomanów była "Halka", wystawiona 12. lipca w kościele pw. Krzyża Św. w Łomży. Po raz pierwszy współorganizatorem wydarzenia został Urząd Marszałkowski w Białymstoku, przekazując na ten cel 60 tys. złotych- blisko połowę kosztów organizacji imprezy. 19. edycja Festiwalu zgromadziła ponad 20 tysięcy widzów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości