W poniedziałkowy wieczór greckie media poinformowały o zatrzymaniu grupy Polaków na wyspie Mykonos, którzy byli zamieszani w handel narkotykami. Jedną z zatrzymanych osób jest 26-letnia Oliwia S., znana DJ-ka i modelka z Polski, która miała wystąpić na nadchodzącym festiwalu "The X Festival" w Piątnicy.
Według informacji przekazanych przez grecką policję, w wyniku skoordynowanej akcji służb zatrzymano trzy osoby: Oliwię S. oraz dwóch mężczyzn w wieku 37 i 40 lat. Wszyscy byli zaangażowani w rozprowadzanie narkotyków po klubach na Mykonos, jednym z najpopularniejszych turystycznych miejsc w Grecji. Policja zabezpieczyła przy nich m.in. ponad 43 g kokainy, 8 g metamfetaminy oraz dużą ilość tabletek ecstasy.
Oliwia S. miała wystąpić na sierpniowym festiwalu "The X Festival" w Piątnicy, który ma się odbyć w Twierdzy Łomża. Skontaktowaliśmy się z organizatorami festiwalu, którzy potwierdzili, że do występu DJ-ki nie dojdzie. W oświadczeniu organizatorów, który dotarł do naszej redakcji, czytamy:
Organizatorzy The X Festival informują, że na tegorocznej edycji odbywającej się w Łomży, nie wystąpi, będąca w lineupie DJ Livvy, która jak informuje grecka policja, oraz greckie i polskie media, jest zamieszana w działalność niezgodną z prawem. Niestety nie możemy czekać do czasu wyjaśnienia sprawy i pracujemy już nad zastępstwem tak, aby jakość muzyczna naszej oferty nie ucierpiała w związku z tymi przykrymi doniesieniami. Jednocześnie informujemy, że stanowczo odcinamy się od środowisk powiązanych tematami wymienionymi w artykułach związanych z DJ Livvy.
The X Festival to wydarzenie promujące zarówno uznanych jak i wschodzących artystów sceny muzyki elektronicznej, dla fanów tejże, ale i również dla osób chcących poznać ten rodzaj muzyki i całych rodzin z dziećmi. Oprócz trzech scen z najwyższej jakości brzmieniami oferujemy również szeroki wachlarz warsztatów, prelekcji i wykładów z tematyką, która przypadnie do gustu wszystkim.
Zapraszamy do wspólniej, tylko pozytywnej zabawy!
Organizatorzy The X Festival
Dzięki opiekunowi zabytkowych carskich fortów w Piątnicy, festiwal odbędzie się w historycznych umocnieniach z czasów carskich, które są perłą architektury militarystycznej. Wydarzenie zaplanowano na długi weekend sierpniowy, od 15 do 18 sierpnia. The X Festival to jeden z najgorętszych festiwali muzycznych specjalizujących się w elektronicznych dźwiękach.
Festiwal to wydarzenie kulturalne łączące muzykę, sztukę i edukację. Oferuje nie tylko koncerty, ale także warsztaty, prelekcje i wykłady promujące ideę świadomej obserwacji i zrozumienia świata. Organizatorzy mają na celu zapewnienie rozrywki oraz zachęcanie do eksploracji nowości i rozwijania umiejętności poznawczych i fizycznych.
Ekipa The X Festival podkreśla, że ich obecność w nowym miejscu ma przyczynić się do promocji regionu oraz przyciągnąć turystów i mieszkańców z okolicznych miejscowości do wspólnej celebracji. Podczas festiwalu zaproszone będą okoliczne firmy i stowarzyszenia do wystawiania swoich usług i produktów. Stworzą również miejsca pracy tymczasowej oraz oferują staże i wolontariat dla młodzieży. Celem organizatorów jest zaangażowanie lokalnej społeczności i zintegrowanie jej z festiwalem i jego uczestnikami, aby stał się on stałym, przyjaznym i wyczekiwanym wydarzeniem w kalendarzu mieszkańców regionu.