Mieszkańcy gminy Miastkowo mają powody do radości. Po modernizacji piłkarze mogą odbywać treningi na odnowionym boisku.
Symbolicznego otwarcia obiektu dokonał wójt gminy Rafał Bąkowski, który w Światowy Dzień Piłki Nożnej sam chwycił za węża strażackiego i podlewał murawę.
- Od dzisiaj wznawiamy treningi na naszym obiekcie. Do regularnych zajęć wraca młodzież z Korony Ostrołęka oraz seniorzy z GKS Miastkowo - podkreślił wójt Rafał Bąkowski.
Jak zaznacza samorządowiec, nowa murawa ma służyć całej lokalnej społeczności przez wiele lat, dlatego apeluje o odpowiedzialne korzystanie z obiektu.
- Bardzo proszę wszystkich użytkowników boiska o rozsądne korzystanie z murawy oraz dbanie o porządek po zakończonych treningach. Szanujmy nasz wspólny obiekt, aby mógł służyć nam wszystkim jak najdłużej - mówi Rafał Bąkowski.
Reklama
Piłkarze GKS-u Miastkowo w weekend zanotowali pierwszą wygraną w sezonie. Ograli 4:0 Grab Janówka.
- Młodzież i nasi seniorzy wreszcie mogą trenować i grać u siebie. Cieszy nas pierwsza wygrana w sezonie, a końcówkę rozgrywek chcielibyśmy rozegrać na własnym obiekcie. Do tej pory nasi seniorzy korzystali z gościnności w Piątnicy - dodaje wójt Rafał Bąkowski.