Na wniosek prezydenta wszczęto postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na ul. Giełczyńskiej w Łomży. Rozbudowa dotyczy odcinka od ronda H. Bielckiej do ul. Senatorskiej.
Według obwieszczenia prezydenta Łomży, zakres robót budowlanych obejmuje: przebudowę nawierzchni jezdni, budowę i przebudowę zatok parkingowych, przebudowę istniejących zjazdów, chodników oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego, przebudowę oświetlenia ulicznego, budowę kanalizacji deszczowej w tym kanału, przykanalików, studni rewizyjnych i wpustów, oraz przebudowę kanału teletechnicznego, sieci telekomunikacyjnej, wodociągowej i kabli energetycznych.
Inwestycja nosi nazwę "rozbudowa drogi powiatowej nr 2599B ul. Giełczyńskiej w Łomży na odcinku od ronda H. Bielickiej do ul. Senatorskiej wraz z budową infrastruktury technicznej oraz usunięciem kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu” (od km 0+000,00 do km 0+417,71)"