Reklama

Miasto zapłaci rodzicom chorych dzieci

01/02/2011 14:07

Rodzice dzieci upośledzonych, którzy od 6 lat walczyli z miastem o wypłatę niesłusznie pobieranych opłat za pobyt dzieci w Dziennym Domu Pomocy w Łomży, wreszcie dostaną pieniądze. Miasto zawarło z nimi ugodę, na podstawie której rodzice trójki chorych dzieci otrzymają 55 tys. zł, miasto zaś nie będzie musiało płacić im dodatkowych odsetek.

- Zawarliśmy ugodę 28 stycznia - opowiada Lilianna Lechowicz, mama jednego z chorych dzieci. - Na początku, kiedy prezydent zaproponował zwrot kosztów, ale bez odsetek ustawowych, nie chcieliśmy się na to zgodzić. Ostatecznie jednak podpisaliśmy ugodę, bo mamy nadzieję, że z tymi władzami będzie nam się współpracowało dużo lepiej. Że obecna ekipa zrozumie potrzeby osób niepełnosprawnych... Cała sprawa i tak trwała o pięć lat za długo! - mówi mama 21-letniego, niepełnosprawnego Adama.

W przypadku braku ugody, rodzice nadal dochodziliby zwrotu niesłusznie naliczonych opłat przed Sądem Rejonowym w Łomży. Pozew w tej sprawie rodzice chorych dzieci złożyli już jesienią. Prezydent Mieczysław Czerniawski zaproponował jednak, by wycofali pozew, a miasto w przeciągu dwóch tygodni przeleje na ich konta zaległe pieniądze.

Reklama

- Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który przyznał rację naszym żądaniom, zapadł już wiosną. Ekipa prezydenta Brzezińskiego nie realizowała jednak postanowień sądu. Na szczęście "klimat" w mieście, dla osób niepełnosprawnych, chyba zmienia się na lepsze - ma nadzieję Lilianna Lechowicz. - Szkoda tylko, że wszystko trwało tak długo. Gdyby władze od początku postępowały zgodnie z obowiązującym prawem, ostatnie lata zamiast na walkę, moglibyśmy poświęcić naszym dzieciom - dodaje.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości