Reklama

Miasto zwiększa ochronę dzieci na ulicach: Zatrudniono trzynastu przeprowadzaczy [VIDEO]

06/11/2023 19:16

Zatrudniono trzynaście osób, które będą pomagać uczniom w bezpiecznym przechodzeniu przez ulice w Łomży. To rozwiązanie ma na celu zwiększenie ochrony dzieci, zwłaszcza tych z najmłodszych klas szkół podstawowych.

- Bezpieczeństwo w naszym mieście jest najważniejsze, dbamy o naszych mieszkańców. Pod naszą szczególną opieką są osoby najmłodsze i starsze, które mają problem często  z przejściem na drugą stronę jezdni. W związku z tym ponawiamy ten projekt, który ma na celu bezpiecznym przeprowadzeniu uczniów, czy też seniorów na drugą stronę jezdni - mówił na briefingu prasowym z tej okazji prezydent Mariusz Chrzanowski.

Prezydent podczas swojej wypowiedzi wspomniał, że Miasto zabezpieczyło środki w budżecie na ten rok szkolny i ma nadzieje, że projekt będzie kontynuowany również w przyszłym roku.

Reklama

- Projekt rozpoczynamy go w miejscach o natężonym ruchu. Wielokrotnie napływały wnioski od mieszkańców. Często też radni na sesjach Rady Miasta wypowiadali się w kwestiach zwiększenia bezpieczeństwa właśnie na tych przejściach dla pieszych, bo mówimy też tutaj o kilku przejściach dla pieszych. Mam nadzieje, że mieszkańcy Łomży jak zobaczą, że ten projekt się sprawdza, to pojawią się nowe miejsce- dodaje prezydent 

W chwili obecnej przedsięwzięcie jest organizowane przy placówkach oświatowych na Rondzie Kościuszki, ulicy Zawadzkiej oraz Wojska Polskiego. Prezydent apeluje oraz przypomina mieszkańcom o noszeniu opasek odblaskowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Reklama

- Do działania zostało tutaj wspólnie z Miastem zaangażowanych trzynaście osób, które dbają o bezpieczny ruch w godzinach od 07:30 do 10:30 oraz 13:30 i 16:30. Centrum Integracji Społecznej w Łomży zajmuje się osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym i zawodowym. Dzięki takim akcjom z Miastem mamy możliwość, aby ich wspierać - wyjaśnia kierownik Centrum Integracji Społecznej Emilia Komorowska.

Głos odnośnie przedsięwzięcia zabrała również dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Jolanta Kowalewska. Wyraziła ona ogromną wdzięczność Miastu za wsparcie projektu.  

Reklama

- Potrzebne jest w tym miejscu takie wsparcie osób, które bezpiecznie przeprowadzą szczególnie te najmłodsze dzieci na drugą stronę jezdni - mówiła dyrektor SP2.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości