Służby odnotowały dwa przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. MON podaje, że wszyscy ci, którzy się przedarli, zostali zatrzymani.
We wtorek (9.11) popołudniu i w nocy migranci przekroczyli polsko-białoruską granicę w dwóch miejscach.
- Informacje o pierwszym przekroczeniu w okolicach Białowieży otrzymaliśmy przed godz. 16:00. Na miejsce skierowanych zostało kilkudziesięciu policjantów, którzy zatrzymali ponad 50 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę. O kolejnej takiej sytuacji dostaliśmy informacje tuż po północy, również w powiecie hajnowskim. Na miejsce również pojechało blisko 40 policjantów. Ta informacja wskazywała na kilkudziesięcioosobową grupę. Z informacji, jakie do mnie dotarły, wynika, że część z tej grupy osób została zatrzymana - mówi Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskich policjantów.
Reklama
O próbach pokonania polsko-białoruskiej granicy informuje także MON:
We wtorek, przed godz. 12:00, w Królowym Moście, policjanci zatrzymali 2 obywateli Niemiec, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani przewozili w samochodzie 3 obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Od początku trwania kryzysu zatrzymano 258 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. „Kurierzy” przewozili w samochodach 1068 osób.
MON informuje, że padły strzały.