Ponad 7,4 mln złotych wyda w tym roku Powiatowy Urząd Pracy w Łomży na zwiększenie szans zatrudnienia osób, które od miesięcy figurują w prowadzonym przez instytucję rejestrze bezrobotnych. Największe szanse będą mieć ci, którzy kwalifikują się na staże. Kilkadziesiąt osób zyska też możliwość rozwijania własnego biznesu.
Łomżyński PUP już dobrze wie, jak wydawać otrzymane pieniądze. Miliony złotych na walkę z bezrobociem zostały przyznane w ramach dofinansowanego ze środków unijnych programu "Nowe Perspektywy", który realizowany jest już od siedmiu lat.
- Celem głównym projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Łomży- podają pracownicy urzędu.
Pieniędzy wystarczy na pomoc 686 osobom. Większość z nich (ponad czterysta) może liczyć na wysłanie na staże, po których przez co najmniej trzy miesiące będą mieć zapewnioną pracę.
Projekt przewiduje też przekazanie środków na otwarcie własnej działalności- w ten sposób zaistnieć na rynku pracy będzie mogło 90 osób. Kilkudziesięciu bezrobotnych zostanie wysłanych na szkolenia, blisko sto będzie mogło podjąć zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych.
- Dodatkowo refundowany będzie koszt dojazdu do miejsca szkolenia lub odbywania stażu, o ile szkolenie lub staż odbywa się poza miejscem zamieszkania bezrobotnego- informuje PUP.
Na dofinansowaną przez Unię walkę z bezrobociem łomżyński urząd pracy wyda ponad 7,4 mln złotych. Wkład ze środków własnych to zaledwie 623 tys. złotych.