Przez dwa dni - od 8 do 9 stycznia potrwają w Łomży rozgrywki szachowe organizowane w ramach pierwszego "Memoriału Szachistów Łomżyńskich". Nowy cykl turniejów zapoczątkował Robert Michalak, dotychczasowy prezes zarządu łomżyńskiego klubu.
Pierwszy memoriał będzie upamiętniał postać Henryka Jakubowskiego - jednego z czołowych łomżyńskch szachistów.
Jakubowski, jak informuje Klub szachowy "Maraton", był wieloletnim działaczem szachowym odznaczonym srebrną odznaką Polskiego Związku Szachowego, Prezesem K.Sz. „Maraton" Łomża, sędzią szachowym oraz czołowym zawodnikiem Łomży. Na swoim koncie zapisał m.in. tytuły Mistrza Łomży, Powiatu i województwa łomżyńskiego oraz zwycięstwa w dziesiątkach lokalnych turniejów. Wielokrotnie reprezentował Łomżę w rozgrywkach ligowych.
Pierwszy "Memoriał Szachistów Łomżyńskich" zaplanowano na początek stycznia. Rozgrywki rozpoczną się o 9.15 w siedzibie klubu przy ul. M. Curie- Skłodowskiej 2. Zgłaszać można się także w systemie elektronicznym- przez stronę klubu maratonlomza.pl. Na liście są już pierwsi zawodnicy, nie tylko z Łomży, ale z klubów w całej Polsce.