Ostatnie z zaplanowanych spotkań dotyczących budowy "Mapy zagrożeń bezpieczeństwa" odbyło się dziś w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży. Udział w nim wziął Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Jarosław Zieliński, a także Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku – inspektor Daniel Kołnierowicz.
Tworzone przez Policję „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa" będą narzędziem, które pozwoli zaktywizować różne podmioty w zakresie współpracy z Policją w celu ujawniania i przeciwdziałania okolicznościom zagrażającym bezpieczeństwu obywateli. Wspólne działania wszystkich instytucji mających wpływ na to bezpieczeństwo, eliminujące zidentyfikowane, rzeczywiste problemy z którymi zmagają się mieszkańcy, przyczynią się poprawy ich bezpieczeństwa.
- Te konsultacje społeczne "Mapy Zagrożeń" są też taką platformą wymiany informacji między służbami, co bardzo nam pomaga w dbaniu o bezpieczeństwo - podkreśla Komendant Miejski Policji w Łomży mł. insp. Jacek Adamski.
Dzisiejsze spotkanie było ostatnim etapem konsultacji społecznych w ramach tworzonych „Map", podczas którego nastąpiło podsumowanie dotychczasowych spotkań, zebranie wniosków i problemów zgłaszanych przez mieszkańców na każdej z debat.
Wszystkie zgłaszane w trakcie konsultacji spostrzeżenia znajdą swoje miejsce w tworzonej „Mapie zagrożeń bezpieczeństwa". Ich rozwiązanie dzięki współpracy wielu podmiotów może skutecznie podnieść poczucie bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu łomżyńskiego.
Zapraszamy na relację video z dzisiejszego spotkania!