Kino Helios w Łomży zaprasza na specjalny seans filmu „Ministranci” – laureata Złotych Lwów na tegorocznym Festiwalu w Gdyni – połączony ze spotkaniem z reżyserem i scenarzystą tytułu, Piotrem Domalewskim. Wyjątkowy pokaz odbędzie się w niedzielę, 23 listopada o godzinie 14:00.
„Ministranci” to opowieść o grupie nastoletnich ministrantów, która czuje frustrację wobec obojętności dorosłych i Kościoła na niesprawiedliwość społeczną. Postanawiają więc wdrożyć własny, nietypowy plan odnowy moralnej – w tym celu zakładają podsłuch… w konfesjonale, aby lepiej poznać swoich sąsiadów. Zamaskowani niczym Zorro i z ambicjami na miarę współczesnego Robin Hooda, stają się sędziami w swoim osiedlowym świecie, pomagając potrzebującym i wymierzając kary za grzechy. Jednak ich misja zamienia się w niebezpieczną grę, a chłopcy zaczynają balansować na cienkiej granicy między dobrem a złem…
Tytuł został doceniony na 50. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie otrzymał Złote Lwy – nagrodę dla najlepszego filmu, jak też między innymi Nagrodę Publiczności oraz statuetkę za najlepszy scenariusz dla Piotra Domalewskiego, będącego również reżyserem filmu.
Już niedługo nagrodzony twórca filmu „Ministranci” odwiedzi kino Helios w Łomży! Po projekcji, zaplanowanej na godzinę 14:00, odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Piotrem Domalewskim, który opowie o kulisach powstawania swojego dzieła i odpowie na pytania widzów.