Miss Polski Nastolatek Zuzanna Poteraj oraz II Wiicemiss Polski Wiktoria Wiśnewska odwiedziły młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku. Wraz z Anną Kurządkowską-Kosińską przywiozły do SP cały kosz słodkości. Dziewczęta spotkały się z dziećmi przy wspólnym czytaniu bajek ale odpowiadały także na pytania, zadawane przez uczennice ze starszych klas.
Anna Kurządkowska-Kosińska wraz ze swoimi podopiecznymi odwiedziła Szkołę Podstawową w Jeziorku na zaproszenie dyrektor Beaty Sejnowskiej-Runo. Wydarznenie było połączeniem akcji "cała Polska czyta dzieciom", ze spotkaniem z najmłodszymi, które od gości otrzymały kosz pełen słodkości.
- Pani Dyrektor zorganizowała też taki poczęstunek w nawiązaniu do zdrowego trybu życia, więc troszeczkę tę zasadę dzisiaj złamałyśmy, ponieważ my dzieci poczęstowałyśmy dokładnie koszem pełnym cukierków, cukierki bardzo szybko się rozeszły, więc myślę że był to bardzo dobry pomysł - mówi uśmiechnięta Anna Kurządkowska-Kosińska
- Dziewczęta przyjechały na moje zaproszenie, a ponieważ jak już powiedziałam wcześniej, one są ambasadorkami piękna i to tego piękna w moim odczuciu, przekonaniu głębokim, nieprzemijającego, bo tu nie chodzi o urodę zewnętrzną ale chodzi o nośnik wartości, które one sobą reprezentują, a mieliśmy naprawdę dzisiaj naocznie okazję przekonać się, że to są mądre dziewczyny, zwyczajnie mądre i mają dobre serca - opowiada dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeziorku Beata Sejnowska-Runo.
Uczennice ze starszych klas przygotowały pytania do Miss i przeprowadziły z nimi rozmowę w formie wywiadu. Młodzież pytała m.in. jak wyglądała droga dziewcząt do założenia korony oraz kto wspierał ich w trakcie przygotowań. Czy pytania były zaskakujące?
- Mamy już wiele wywiadów za sobą, więc niektóre z nich nie były dla nas zaskoczeniem ale fajnie, że dzieci chciały się dowiedzieć jak to wygląda od kuchni - mówi Miss Polski Nastolatek Zuzanna Poteraj.
- Zostałyśmy bardzo pozytywnie przyjęte, pojawiłyśmy się tam, dzieci były bardzo zaskoczone, zadowolone z tego powodu, było nam tak miło - opowiada II Wiicemiss Polski Nastolatek Wiktoria Wiśniewska.
Dziewczęta zapewniały nas, że z uwagi na miłą atmosferę chciałyby powtórzyć takie spotkanie także w innych szkołach.