Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży zostały mistrzyniami województwa podlaskiego w koszykówce dziewcząt w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Organizatorem finału byli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży. Na parkiecie rywalizowało ze sobą cztery drużyny: SP 4 Łomża, SP 9 Łomża, SP 19 Białystok, SP 47 Białystok.
- Wiedzieliśmy, że ten finał będzie dla nas wyzwaniem. W pierwszym meczu graliśmy z obrońcami tytułu, a w samym finale ze szkołą, która w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. Na dodatek dwie nasze kluczowe zawodniczki złapały kontuzje i nie mogły zagrać. Na zakończeniu zostało wyróżnionych aż pięć naszych koszykarek ale ja, jak bym mógł wyróżnił bym ich dużo więcej, bo każda zawodniczka, która była na parkiecie pokazała, że jest gotowa do gry na najwyższym poziomie. Biorąc pod uwagę, że aż dziewięć z dwunastu zawodniczek jest o rok młodsza jest to super prognostyk na przyszły sezon. Pierwsze miejsce w województwie daje nam awans do finałów mistrzostw Polski, na którym mam nadzieje, że również powalczymy o medal - mówi Michał Piotrowski, szkoleniowiec mistrzyń województwa.
WYNIKI SPOTKAŃ
Półfinały:
SP 4 Łomża - SP 9 Łomża 58:37
SP 19 Białystok - SP 47 Białystok 60:33
Mecz o III miejsce
SP 9 Łomża - SP 47 Białystok 37:34
Finał
SP4 Łomża - SP 19 Białystok 56:43
Mistrzyniami województwa zostały:
1. Nikola Modzelewska
2. Maja Białomyzy
3. Sandra Smaługa
4. Aleksandra Cwalina
5. Amelia Zoń
6. Laura Nikonowicz
7. Milena Kuliś
8. Oliwia Kozłowska
9. Wiktoria Dąbkowska
10. Alicja Dardzińska
11. Wiktoria Alicka
12. Aleksandra Sobierańska
Nagrody indywidualne koszykarek z SP 4 Łomża.
Najlepsza piątka turnieju:
Aleksandra Cwalina
Sandra Smaługa
Najlepsza zawodniczka w drużynie:
Maja Białomyzy
Wyróżnienie trenera:
Laura Nikonowicz
MVP turnieju:
Nikola Modzelewska