Drugie miejsce w województwie zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej w Piątnicy, rywalizując w popularnym w szkołach turnieju o puchar Tymbarku. Dziewczęta udowodniły, że piłka nożna to nie tylko męska pasja.
Turniej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”, w tym roku po raz pierwszy rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: dla dziesięciolatków i dla dwunastolatków, to największą piłkarska impreza dziecięca w Europie. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło 185 tys. dziewcząt i chłopców.
Uczennicom ze Szkoły Podstawowej w Piątnicy udało się wywalczyć drugie miejsce w województwie. W meczu finałowym, rozgrywanym w Sokółce, pokonały 2:0 SP Michałowo oraz zremisowały 2:2 z SP Suchowola, następnie w półfinale wygrały 4:0 z SP Stare Zakrzewo. W finale spotkały się z drużyną SP Poświętne.
- Dziewczęta obu drużyn bardzo zmęczone po wcześniejszych meczach zremisowały 0:0 i o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne, które jak każdy kto gra w piłkę wie- są loterią. Niestety nasze piłkarki po trzech seriach rzutów karnych przegrały 2:1 i tym samym zajęły bardzo dobre drugie miejsce- relacjonuje Marcin Zabielski, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Piątnicy, trener młodych piłkarek.
Turniej "o puchar Tymbarku" to nie tylko popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, ale i wyłanianie piłkarskich talentów.
W trakcie czternastoletniej historii turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski m. in. Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.