Reklama

Młode piłkarki na boisku

03/04/2014 06:06

Drugie miejsce w województwie zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej w Piątnicy, rywalizując w popularnym w szkołach turnieju o puchar Tymbarku. Dziewczęta udowodniły, że piłka nożna to nie tylko męska pasja.

Turniej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”, w tym roku po raz pierwszy rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: dla dziesięciolatków i dla dwunastolatków, to największą  piłkarska impreza dziecięca w Europie. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło 185 tys. dziewcząt i chłopców.

Uczennicom ze Szkoły Podstawowej w Piątnicy udało się wywalczyć drugie miejsce w województwie. W meczu finałowym, rozgrywanym w Sokółce, pokonały 2:0 SP Michałowo oraz zremisowały 2:2 z SP Suchowola, następnie w półfinale wygrały 4:0 z SP Stare Zakrzewo. W finale spotkały się z drużyną SP Poświętne.

Reklama

- Dziewczęta obu drużyn bardzo zmęczone po wcześniejszych meczach zremisowały 0:0 i o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne, które jak każdy kto gra w piłkę wie- są loterią. Niestety nasze piłkarki po trzech seriach rzutów karnych przegrały 2:1 i tym samym zajęły bardzo dobre drugie miejsce- relacjonuje Marcin Zabielski, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Piątnicy, trener młodych piłkarek.

Turniej "o puchar Tymbarku" to nie tylko popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, ale i wyłanianie piłkarskich talentów.

Reklama

W trakcie czternastoletniej historii turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski m. in. Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości