Zawodniczki UKS 4 Łomża, prowadzone przez trenerów Marcina Piotrowskiego oraz Aleksandrę Olszewską biorą udział w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Bydgoszczy.
W wydarzeniu rywalizuje 16 zespołów z całej Polski. Mimo że łomżanki reprezentują rocznik 2013, mierzą się z przeciwniczkami starszymi nawet o rok, co stanowi dla nich cenne sportowe doświadczenie.
Turniej rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny z Łomży. W meczu otwarcia pokonały zdecydowanie MUKS II Bydgoszcz 64:20, pokazując dużą determinację i zespołową grę. W kolejnym spotkaniu uległy jednak drużynie Rycerzy Rydzyna 30:52.
W sobotnich meczach UKS 4 Łomża zanotował porażkę 26:47 z Pruszczem Gdańskim, ale szybko się zrehabilitował, pokonując Tarnów 50:42. Ostatni mecz turnieju łomżanki rozegrają w niedzielę o godzinie 9:50, mierząc się z zespołem Widzewa Łódź.
- Zbieramy cenne doświadczenie. Ciężko tu wygrywać, bo jesteśmy o rok młodsze od większości drużyn, a przewaga fizyczna rywalek jest zauważalna - mówi Piotrowski.
UKS 4 Łomża gra w składzie: Zosia Fraszczyk, Zosia Pupik, Ania Trzonkowska, Zuzia Grabowska, Aleksandra Wysocka, Danusia Zapert, Oliwia Załęcka, Patrycja Laszkowska, Zuzia Taraszkowska, Zuzia Żyzniwska, Julia Zalewska, Marysia Nowak, Klara Wybraniem, Alicja Wybraniak, Aniela Nowacka. Trenerzy: Marcin Piotrowski, Aleksandra Olszewska.