Reklama

Młodzi artyści w akcji: Otwarcie wystawy pokonkursowej 5. Ogólnopolskiego Biennale Wklęsłodruku w Łomży [FOTO]

24/10/2024 16:12

Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży ogłosiły otwarcie wystawy pokonkursowej 5. Ogólnopolskiego Biennale Wklęsłodruku, które odbyło się dziś w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży.

Wystawa ta jest nie tylko okazją do zobaczenia imponujących prac młodych artystów, ale także do refleksji nad tradycyjnymi technikami graficznymi, które – mimo wyzwań współczesnej cyfrowej ery – nadal inspirują i angażują młodzież. 

- Widać, że młodzi ludzie działają w grafice warsztatowej, pomimo coraz większego i łatwiejszego dostępu do mediów cyfrowych, które nas wszystkich pochłaniają i obezwładniają. Znajdują się jednak osoby, które odnajdują przyjemność, jakąś satysfakcję w tym, że można się w tej farbie trochę ubrudzić. Trzeba się wykazać znajomością technologii, a technologia wklęsłodruku nie jest łatwa - mówiła na otwarciu wystawy nauczycielka przedmiotów artystycznych z łomżyńskiego plastyka Gabriela Horosz.

Reklama

W ramach konkursu, który odbył się pod hasłem „Z mojej perspektywy”, napłynęły 122 prace z 10 szkół plastycznych z całej Polski. Jury pod przewodnictwem prof. Rafała Zygmunta Strenta oraz członkiń prof. Aliny Jackiewicz-Kaczmarek i dr hab. Alicji Habisiak-Matczak wyłoniło 12 najlepszych prac, nagradzając młodych artystów zarówno w kategorii klas młodszych, jak i starszych.

W kategorii klas młodszych laureatami zostali:

  • I Nagroda: Maja Tobasiewicz z PLSP w Jarosławiu za pracę „Spojrzenie”,
  • II Nagroda: Hanna Wandasiewicz z PLSP w Dąbrowie Górniczej za pracę „Przylot”,
  • III Nagroda: Wiktoria Czekaj z PLSP w Kielcach za pracę „Chałupa”.

Wyróżnienia honorowe otrzymali:

  • Ernest Chmielewski z PLSP w Supraślu za pracę „Bez tytułu”,
  • Anastasiia Levchenko z PLSP w Łomży za pracę „Czapla”,
  • Bartosz Heller z PLSP w Supraślu za pracę „Rytuał”.

W kategorii klas starszych nagrodzono:

  • I Nagroda: Oliwia Pol z LSP w Wodzisławiu Śląskim za pracę „Zaburzenia odżywiania”,
  • II Nagroda: Izabela Maciąg z LSP w Dąbrowie Górniczej za pracę „Przekształcenia swobodne”,
  • III Nagroda: Magdalena Jurczak z LSP w Dąbrowie Górniczej za pracę „Ręce do góry”.

Wyróżnienia honorowe otrzymali:

Reklama
  • Milena Łapaj z LSP w Dąbrowie Górniczej za pracę „Moje kochane Ferrari”,
  • Aleksandra Bienias z LSP w Tarnowie za pracę „Astygmatyk II”,
  • Martyna Jankowska z PLSP w Łomży za pracę „Metafizyka klasyczna”.

Wystawa, której otwarcie przyciągnęło entuzjastów sztuki, jest dostępna dla zwiedzających do 15 listopada 2024 roku w galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości