Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży ogłosiły otwarcie wystawy pokonkursowej 5. Ogólnopolskiego Biennale Wklęsłodruku, które odbyło się dziś w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży.
Wystawa ta jest nie tylko okazją do zobaczenia imponujących prac młodych artystów, ale także do refleksji nad tradycyjnymi technikami graficznymi, które – mimo wyzwań współczesnej cyfrowej ery – nadal inspirują i angażują młodzież.
- Widać, że młodzi ludzie działają w grafice warsztatowej, pomimo coraz większego i łatwiejszego dostępu do mediów cyfrowych, które nas wszystkich pochłaniają i obezwładniają. Znajdują się jednak osoby, które odnajdują przyjemność, jakąś satysfakcję w tym, że można się w tej farbie trochę ubrudzić. Trzeba się wykazać znajomością technologii, a technologia wklęsłodruku nie jest łatwa - mówiła na otwarciu wystawy nauczycielka przedmiotów artystycznych z łomżyńskiego plastyka Gabriela Horosz.
Reklama
W ramach konkursu, który odbył się pod hasłem „Z mojej perspektywy”, napłynęły 122 prace z 10 szkół plastycznych z całej Polski. Jury pod przewodnictwem prof. Rafała Zygmunta Strenta oraz członkiń prof. Aliny Jackiewicz-Kaczmarek i dr hab. Alicji Habisiak-Matczak wyłoniło 12 najlepszych prac, nagradzając młodych artystów zarówno w kategorii klas młodszych, jak i starszych.
W kategorii klas młodszych laureatami zostali:
Wyróżnienia honorowe otrzymali:
W kategorii klas starszych nagrodzono:
Wyróżnienia honorowe otrzymali:
Wystawa, której otwarcie przyciągnęło entuzjastów sztuki, jest dostępna dla zwiedzających do 15 listopada 2024 roku w galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży.