Uczniowie lekceważą oceny szkolne i marzą tylko o tym, by zdać do następnej klasy? Nasza sonda zadaje kłam tym stwierdzeniom. Młodzi łomżyniacy wyraźnie podkreślają, że nauka jest dla nich ważna. Przez dziesięć miesięcy pracowali na dobre stopnie: z języka polskiego, języków obcych, przedmiotów ścisłych... Zobaczcie sami, z czego dumni są uczniowie łomżyńskich szkół średnich.
Każdy, kto choć trochę pamięta swoje szkolne lata wie, że przedmioty takie jak wychowanie fizyczne, religia (odkąd zaczęła wliczać się do średniej ocen), muzyka i plastyka (we wcześniejszych latach edukacji), rekompensowały niższe oceny z trudniejszych przedmiotów.
Młodzi łomżyniacy, z którymi rozmawiał Piotr Barbachowski twierdzą jednak, że bardziej cieszą się z ocen, na które rzetelnie zapracowali. To zwykle przedmioty z rozszerzonym programem nauczania, przydatne podczas zdawania matury, lub oceny z zajęć przygotowujących do uzyskania tytułu zawodowego.
Koniec roku szkolnego to nie tylko podsumowanie dziesięciu miesięcy nauki, ale przede wszystkim początek wyczekiwanych wakacji. Gdzie i jak uczniowie planują odpoczywać? Obejrzyjcie nasz materiał!