21 maja br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży rozegrany został Finał XIV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Cyferka". Do rywalizacji przystąpiło 30 najlepszych uczniów klas III łomżyńskich podstawówek, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Młodzi matematycy mieli godzinę na rozwiązanie 20 zadań.
Tegoroczną edycję konkursu poprzedziło spotkanie z zastępczynią Prezydenta - Agnieszką Muzyk, która wyraziła zadowolenie z faktu, że uczniowie klas młodszych biorąc udział w konkursie mają okazję, by nie tylko zmierzyć się z rówieśnikami, ale także rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.
Po uroczystym otwarciu, dzieci przystąpiły do rozwiązywania zadań. Po godzinnej rywalizacji i sprawdzeniu prac przez komisję konkursową, okazało się, że matematyczny pojedynek wygrał Maciej Popielarczyk (SP 7), 2. miejsce zajął Maciej Wesołowski (SP 4), a na 3. pozycji uplasował się Piotr Nitkiewicz (SP 2).
Laureaci odebrali nagrody i dyplomy ufundowane przez sponsorów otrzymali z rąk zastępcy Prezydenta Pana Andrzeja Garlickiego, dyrektora SP 2 Grażyny Ważnej-Zwierzyńskiej oraz głównych organizatorek konkursu, nauczycielek z SP 2 - Joanny Kossakowskiej i Beaty Garlickiej.
Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło także podziękowań dla gości, nauczycieli i sponsorów konkursu, a wspólna fotografia stanowiła miły akcent na zakończenie konkursu. Kolejna edycja już za rok.