Reklama

Młodzież na „Dniu Otwartym” w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży

21/03/2024 10:40

Komendę Miejską Policji w Łomży odwiedziła młodzież klas policyjnych z łomżyńskiej „Budowlanki”. W ramach "Dnia Otwartego" młodzi ludzie zobaczyli między innymi stanowisko kierowania i dowiedzieli się, jak wygląda praca funkcjonariuszy łomżyńskiej jednostki.

Wycieczka uczniów klas policyjnych z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących numer 4 w Łomży rozpoczęła się od prezentacji przygotowanej przez oficera prasowego łomżyńskiej policji dotyczącej codziennej służby. Młodzież z zaciekawieniem obejrzała prezentowane treści, na podstawie których pracownica kadr omówiła postępowanie kwalifikacyjne do służby w naszej formacji. Została im przedstawiona i omówiona struktura organizacyjna łomżyńskiej jednostki.

- Kolejnym etapem tej niecodziennej lekcji było spotkanie z technikiem kryminalistycznym. Młodzież chętnie „zajrzała” do jego służbowej walizki. Policjant szczegółowo wyjaśnił, do czego służą przechowywane w niej zagadkowe przedmioty. Chętni mogli chociaż na chwilę, wcielić się w rolę takiego policjanta i poznać podstawowe tajniki daktyloskopii – informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.

Reklama

O szczegółach swojej pracy opowiedzieli również funkcjonariusze Wydziału Prewencji. Niecodzienną wizytę zakończyło spotkanie z dyżurnym łomżyńskiej komendy, z którym młodzi ludzie mogli "zwiedzić" policyjny areszt. Funkcjonariusze zachęcali młodych adeptów klas policyjnych do podjęcia w przyszłości służby w niebieskiej formacji.

Źródło: KMP Łomża
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości