Od poniedziałku na cały miesiąc zamknięty zostanie basen przy ul. Niemcewicza, od 1. sierpnia- basen przy ul. Wyszyńskiego. W tym czasie oba obiekty będą odnowione. Największe zmiany zajdą na Pływalni nr 2. Łomżyniacy doczekają wreszcie połączenia niecki basenowej z położoną na pierwszym piętrze strefą SPA.
W czasie wakacji w obu basenach przewidziana jest wymiana wody i dezynfekcja niecek.
Na Pływalni Miejskiej nr 1 trzeba też naprawić przeciekające filtry. Prace objęte są jeszcze przedłużoną gwarancją, wydaną przez wykonawcę obiektu. Basen przy ul. Niemcewicza zostanie zamknięty już w poniedziałek, 30. czerwca i będzie nieczynny przez cały lipiec.
Znacznie większy remont Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje przeprowadzić na pływalni przy ul. Wyszyńskiego. Po ponad dwóch latach starań, wreszcie uda się połączyć nieckę basenową ze znajdującą się na pierwszym piętrze strefą SPA. Z sauny suchej i mokrej, groty solnej i wanny jacuzzi będzie można skorzystać, przechodząc wewnętrznym przejściem łączącym oba piętra pływalni.
Grota solna- w ramach obowiązującej wciąż gwarancji- wzbogaci się zaś o dwie wewnętrzne kaskady wody.
Z nowych udogodnień będzie można skorzystać dopiero we wrześniu. W sierpniu basen przy ul. Wyszyńskiego będzie zamknięty.