Reklama

Mobilne pracownie komputerowe trafią do dwóch szkół w Łomży

21/09/2023 15:14

Dwie łomżyńskie szkoły będą miały mobilne pracownie komputerowe. Dziś poznaliśmy wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” dla województwa podlaskiego.

Wyniki  konkursu przedstawił podczas dzisiejszej konferencji wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Do szkół w całym kraju trafi ponad 800 mobilnych pracowni komputerowych, w tym 60 do szkół z terenu naszego województwa. 

- W Konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” na przenośne zestawy złożone z 16nowoczesnych laptopów wraz z ekranem edukacyjnym do szkół w naszym Regionie trafi 60 takich pracowni. Uczniowie będą na co dzień korzystać z tego pozyskanego sprzętu, kształtując swoje kompetencje cyfrowe. To z pewnością pomoże im na rynku pracy, a szczególnie w zawodach przyszłości, które będą dominować – powiedział  Adam Andruszkiewicz.

Reklama

Na liście nagrodzonych są dwie szkoły z Łomży: Technikum nr 7 im. Ludwika Bojanusa oraz III Liceum Ogólnokształcące.

Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę .Drużyny rywalizowały o mobilną pracownię komputerową dla swojej szkoły. Każda z nich ich jest wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Reklama

 

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji / oprac. mylomza

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości