Dwie łomżyńskie szkoły będą miały mobilne pracownie komputerowe. Dziś poznaliśmy wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” dla województwa podlaskiego.
Wyniki konkursu przedstawił podczas dzisiejszej konferencji wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Do szkół w całym kraju trafi ponad 800 mobilnych pracowni komputerowych, w tym 60 do szkół z terenu naszego województwa.
- W Konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” na przenośne zestawy złożone z 16nowoczesnych laptopów wraz z ekranem edukacyjnym do szkół w naszym Regionie trafi 60 takich pracowni. Uczniowie będą na co dzień korzystać z tego pozyskanego sprzętu, kształtując swoje kompetencje cyfrowe. To z pewnością pomoże im na rynku pracy, a szczególnie w zawodach przyszłości, które będą dominować – powiedział Adam Andruszkiewicz.
Reklama
Na liście nagrodzonych są dwie szkoły z Łomży: Technikum nr 7 im. Ludwika Bojanusa oraz III Liceum Ogólnokształcące.
Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę .Drużyny rywalizowały o mobilną pracownię komputerową dla swojej szkoły. Każda z nich ich jest wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji / oprac. mylomza