Reklama

Możesz parkować na kopercie, a zaparkujesz poza nią? Zapłacisz.

02/04/2014 08:20

Osoby uprawnione do parkowania na kopercie, jeśli zostawią samochód poza nią, muszą za miejsce zapłacić tak, jak pozostali kierowcy. Pytanie o przepisy obowiązujące w tym zakresie w Łomży zadał nam Czytelnik. Ich interpretacja nie pozostawia wątpliwości.

Koperty przeznaczone dla osób niepełnosprawnych można znaleźć na wielu parkingach w mieście: pod sklepami, urzędami, instytucjami czy szkołami. Część z nich znajduje się w obrębie Starówki, czyli tam, gdzie za postój trzeba zapłacić.

- Co jednak w przypadku, kiedy koperta została już zajęta przez inny samochód? Czy zostawiając auto na zwykłym miejscu i wkładając za przednią szybę kartę wydawaną osobom niepełnosprawnym, trzeba uiścić opłatę za parking?- zapytał nas Czytelnik portalu.

Obowiązujące w tej sprawie przepisy nie pozostawiają wątpliwości. Trzeba.

Reklama

- Na kopercie może parkować osoba niepełnosprawna posiadająca kartę parkingową. Poza kopertą obowiązują zasady w strefie ograniczonego postoju- przekazuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

W Łomży za zaparkowanie w strefie płatnego postoju zapłacimy 1,50 zł za pierwszą godzinę, 10 groszy drożej za drugą godzinę parkowania i 1,70zł za trzecią godzinę. Każda kolejna jest tańsza- to 1,40zł za następne 60 minut. Osoby mieszkające i pracujące w strefie płatnej za 30 złotych mogą wykupić abonament miesięczny.

Reklama

Jeśli mimo obowiązku, biletu parkingowego nie wykupimy, kontroler działającej w Urzędzie Miasta Strefy Ograniczonego Postoju nałoży na nas karę w wysokości 20 złotych i doliczy opłatę, jaka należałoby uiścić za czas parkowania. Ten liczony jest od momentu kontroli do czasu zgłoszenia się do biura Strefy przy ul. Farnej, nie dłużej jednak niż do końca tego samego dnia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama