Reklama

Można składać wnioski o dotacje na wymianę "kopciuchów"

06/05/2019 15:10

Prezydent ogłosił nabór wniosków do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, który polega na dofinansowaniu wymiany pieców opalanych węglem na piece gazowe lub na biopaliwo, ewentualnie podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Program dotyczy zabudowy jednorodzinnej i realizowany będzie w 2019 roku.

Program Ograniczenia Niskiej Emisji kierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych, ale przy przyznawaniu dotacji brane będą pod uwagę m.in.: kryterium dochodowe, niepełnosprawność, liczba osób zamieszkujących w gospodarstwie domowym, powierzchnia i stan techniczny budynku. Osoby o najniższych dochodach mogą otrzymać dotację w wysokości 100 proc. kosztów kwalifikowanych.

Program ma na celu ograniczenie emisji pyłów i szkodliwych gazów z palenisk domowych. Stanowi on element realizacji uchwalonego przez Radę Miejską Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Wnioski o udzielenie dotacji można składać w Urzędzie Miejskim w Łomży, w terminie do 7 czerwca 2019 roku. Informacji w sprawie programu udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (pokój 103), tel. 86 2156792, k.odachowski@um.lomza.pl. Wydział udziela również pomocy w prawidłowym wypełnieniu wniosku. 

Szczegóły znajdują się w załącznikach na dole strony.

Załączniki
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości