W łomżyńskiej katedrze odbędzie się Msza święta i wystawa poświęcona pomordowanym i prześladowanym duchownym z diecezji łomżyńskiej. Uroczystość odbędzie się już w najbliższą niedzielę.
22 października o godzinie 10:00 odbędzie się uroczysta Msza święta i wystawa poświęcona pomordowanym i prześladowanym księżom, zakonnikom i zakonnicom diecezji łomżyńskiej w latach 1939-1989.
Uroczystość odbędzie się w katedrze łomżyńskiej.
Organizatorem wydarzenia jest GRH im. Brygady Kawalerii "Pils", Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie, Stowarzyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im. 10 Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie, Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich w parafii Zaręby Kościelne, Związek Żołnierzy NSZ Okręg Łomża, Światowy Związek Żołnierzy AK Obwodu Zambrów, Związek Kurpiów, Związek Szlachty Polskiej Oddział Zambrów, a także Łomżyńskie Bractwo Kurkowe "Pospolite Ruszenie".
Za współorganizację odpowiedzialne jest Muzeum Diecezjalne w Łomży oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku. 
źródło plakatu: nadesłane