Poznańska grupa Muchy już w niedzielę wystąpi w Łomży. Koncert odbędzie się w Klubie PopArt. Zapowiada się wspaniałe wydarzenie, bo Muchy w równym stopniu, co na muzykę, stawiają także na teksty- często refleksyjne, a zawsze oryginalne.
Zespół Muchy powstał w 2004 roku. Został obwołany odkryciem roku 2006 przez miesięcznik Machina i Program Trzeci Polskiego Radia.
Od tamtej pory grupa wydała dwie świetnie przyjęte płyty, kilka singli z bogatą radiową historią i odwiedziła wszystkie najważniejsze festiwale kraju.
Zespół dwukrotnie gościł na głównej scenie gdyńskiego Openera, dwukrotnie też Michał Wiraszko (wokal, gitara) przewodził organizacji festiwalu w Jarocinie.
Obecnie zespół występuje w składzie: Michał Wiraszko (wokal, gitara), Tomasz Skórka (bas), Damian Pielka (gitara) i Szymon Waliszewski (perkusja).
W tej chwili muzycy pracują nad nowym albumem "Chcę ci coś powiedzieć". Szczyty list przebojów okupuje zaś ich kawałek "Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę".
W Łomży Muchy będzie można usłyszeć w niedzielę, 18. marca. Koncert w Klubie PopArt przy ul. Woj. Polskiego 3 rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety w cenie 15 złotych można rezerwować już teraz.