Koszykarki z drużyny GUKS Olimpijczyk Łomża/UKS 4 Łomża rozpoczęły rundę rewanżową w zmaganiach U-13 od zdecydowanego zwycięstwa.
Drużyna prowadzona przez trenerów Daniela Chojnowskiego i Włodzimierza Wójcika zmierzyła się na wyjeździe z MUKS Stoczek 45 Białystok i pewnie zwyciężyła. Po pięciu kolejkach nasz zespół z bilansem kompletu zwycięstw jest liderem w Podlaskiej Lidze Młodziczek.
- Mecz od początku do końca był pod dyktando naszego zespołu. Pierwsze dwie kwarty dziewczęta zagrały chaotycznie i z niską skutecznością w ataku, o czym świadczy wynik do przerwy 39:20. Później wszystko wróciło na właściwe tory. Agresywna obrona pozwoliła nam zdobywać łatwe punkty w ataku, wróciła skuteczność oraz funkcjonowała zbiórka, co pozwoliło nam zdobywać też punkty z drugiej szansy - Daniel Chojnowski, szkoleniowiec łomżanek.
MUKS Stoczek 45 Białystok - GUKS Olimpijczyk Łomża/ UKS 4 Łomża 38:90 (8:15, 12:24, 6:21, 12:30)
Niewińska Zuzanna (kpt) 10 pkt
Tomasiewicz Oliwia 7 pkt
Kseniya Savatseyeva 6 pkt
Irsana Khamzaeva 15 pkt
Natalia Pędzich 7 pkt
Emilia Trzonkowska 10 pkt
Nadia Dąbkowska 13 pkt
Hanna Mucha 8 pkt
Oliwia Kozłowska 2 pkt
Klaudia Kneć
Hanna Dziemińska
Wiktoria Rybakiewicz
Wiktoria Pawlik 12 pkt
Alicja Wybraniak
Kolejne spotkanie koszykarki GUKS Olimpijczyk Łomża/ UKS 4 Łomża zagrają już we wtorek 25 lutego. Przed własną publicznością zmierzą się z AK Młode Żubry Białystok.