Piwnicę zajmie restauracja, parter- pracownie warsztatowe przystosowane do zajęć artystycznych, a piętro- trzy stylowe pokoje noclegowe. To koncepcja zagospodarowania wyremontowanego Domku Pastora. Ratusz szuka właśnie projektanta, który ze smakiem urządzi wnętrza, a całość zaprezentuje na trójwymiarowej wizualizacji.
Koncepcję szczegółowego zagospodarowania XIX- wiecznego Domku Pastora ratusz upublicznił po raz pierwszy,
Domek o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych ma zostać wykorzystany od piwnicy po dach, a każde piętro będzie pełniło inną funkcję.
W piwnicach budynku ma powstać restauracja połączona z kawiarnią, wyposażona w stoły z krzesłami, pufy i wygodne siedziska. Tam też ma znaleźć się miejsce na kuchnię i salę warsztatową, w której będą mogły obywać się zajęcia kulinarne.
Parter budynku oddany zostanie pod pracownie. Swoje miejsce ma tam znaleźć pracownia malarska (ze sztalugami dla trzydziestu osób), pracownica ceramiczna (z sześcioma kołami i piecem do wypalania), pracownia teatralno- filmowo- dziennikarska, kącik dyskusyjny i sala konferencyjna z miejscem wystawienniczym.
Na piętrze Domku Pastora będzie zaś można spędzić noc. W budynku mają powstać trzy pokoje noclegowe stylizowane na koniec XIX wieku. Jeden pokój będzie dwuosobowy, pozostałe dwa to "jedynki".
Do odpoczynku ma też zostać przystosowany ogród na tyłach domu. Mają w nim stanąć stoliki, leżaki, hamaki i huśtawki. W czasie chłodniejszych wieczorów, panoramę Narwi będzie można podziwiać okrywając się ciepłym kocem, w które także Domek Pastora ma zostać wyposażony.
Jak dokładnie będą wyglądały wnętrza wyremontowanego zabytku? Ich wykreowanie to już zadanie architekta, który ma dobrać odpowiednie wyposażenie, meble, kolory ścian i podłóg. Swoją koncepcję ma przedstawić za pomocą wizualizacji graficznej (najlepiej- trójwymiarowej).
Na stworzenie koncepcji wnętrza Domku Pastora projektant będzie miał czas do końca czerwca. Na razie ratusz ogłosił przetarg, który ma wyłonić najtańszego stylistę.