Na początku maja rusza akcja składania wniosków o wydanie Łomżyńskiej Karty Mieszkańca [VIDEO i FOTO]

04/04/2024 15:05

- Od 6 maja można składać wnioski w Centrum Obsługi Mieszkańca celem wydania Łomżyńskiej Karty Mieszkańca. Dzięki niej nasi mieszkańcy będą korzystali z ulg i zniżek w instytucjach miejskich oraz w placówkach naszych partnerów, którzy przystąpią do projektu – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Pod koniec kwietnia pojawią się papierowe formularze, które należy uzupełnić. Gotowy wniosek składamy w Urzędzie Miejskim. Koniecznie musimy pamiętać o dołączeniu zdjęcia. Przygotowano też możliwość złożenia tego formularza w wersji elektronicznej. 

- Łomżyńska Karta Mieszkańca będzie obowiązywała od 1 lipca. Nasi mieszkańcy mają więc dwa miesiące na złożenie formularzy. Ci, którzy zdecydują się osobiście przyjść do urzędu miejskiego zostaną sprawnie obsłużeni, a nasi pracownicy pomogą w wypełnieniu wniosku – informuje Mariusz Chrzanowski. 

Dla osób, które wyrobią Łomżyńska Karta Mieszkańca jest już przygotowany pakiet zniżek i ulg zaproponowanych przez łomżyńskie instytucje miejskie. Dołączamy go poniżej. 

Karta będzie wydawana w wersji tradycyjnej z tworzywa sztucznego i elektronicznej (aplikacja mobilna).

Z kartą darmowa komunikacja

- Od 1 lipca wszyscy posiadacze Łomżyńskiej Karty Mieszkańca będą korzystali bezpłatnie z komunikacji miejskiej. Myślę, że będzie to dobra zachęta, aby częściej jeździli naszymi autobusami – zaznacza prezydent miasta. 

Podobnego zdania jest Janusz Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. 

- Cieszę się, że Łomżyńska Karta Mieszkańca spowoduje, że coraz więcej mieszkańców będzie korzystało z transportu zbiorowego, a mniej osób będzie używało samochodów osobowych. W sposób istotny wpłynie to na ruch w mieście – podkreśla Janusz Nowakowski.

Dyrektor łomżyńskiego MPK dodaje, że dzięki pozyskanym pieniądze, kupowane są bardzo komfortowe, ekologiczne i przyjazne dla pasażera autobusy. W najbliższym czasie dzięki przebudowie ul. Wyszyńskiego uruchomimy linię autobusową do części miasta, który nie jest wystarczająco skomunikowana. Dzięki temu będzie lepszy dojazd do Parku Wodnego, Szkoły Podstawowej nr 1. 

Karta tylko dla osoby pełnoletniej 

Uprawnieni do uzyskania Łomżyńskiej Karty Mieszkańca są osoby pełnoletnie, które spełniają przynajmniej jeden z poniższych warunków: rozliczają podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Łomży, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Łomży lub zamieszkują na terenie Łomży w przypadku braku ustawowego obowiązku rozliczania podatku PIT.

Osoba uprawniona do otrzymania karty może wnioskować także o wydanie jej w imieniu dzieci od 7 roku życia do ukończenia 18 roku życia lub osób od 18 roku życia bez ograniczenia wieku w przypadku osób pozostających pod opieką, w tym osób niepełnosprawnych.

Dzieci do ukończenia 7 roku życia korzystają z ulg i zniżek przypisanych do konta
rodzica.

Należy zaznaczyć, że osoba nieposiadająca przy sobie Łomżyńskiej Karty Mieszkańca nie będzie uprawniona do otrzymania zniżki. Karta musi być każdorazowo weryfikowana przy korzystaniu z niej podczas wstępu do instytucji lub na wydarzenie oraz podczas kontroli biletów.

Teatr partnerem Łomżyńskiej Karty Mieszkańca 

Jednym z partnerów Łomżyńskiej Karty Mieszkańca został miejscowy Teatr Laki i Aktora. Jego dyrektor uważa, że oprócz tego, że karta, która daje zniżki, jednocześnie zintegruje społeczeństwo. Da możliwość większego uczestnictwa i zaangażowania. 

- Takie karty funkcjonują w wielu dużych miastach w Polsce, dlatego cieszę się, że będzie też w Łomży. Dzięki niej mieszkańcy skorzystają z ulg na zakup biletu, ale również będzie to dobrą formą promocji naszych instytucji i wydarzeń, które realizujemy na co dzień w Łomży – stwierdził Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Laki i Aktora. 

Poniżej w załączniku zestawienie zniżek:

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/01/2025 21:45

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości