Tego, że powstawała z problemami nikt nie próbował nawet ukryć. - Ważne jednak, że jest, bo handel pod gołym niebem potrafi dać w kość- mówią przedsiębiorcy. Miejska Hala Targowa została dziś oficjalnie otwarta. Od jutrzejszego poranka bez przeszkód będzie można zrobić w niej zakupy.
- Niech łomżyniacy, klienci znajdą tu to, czego szukają. A przedsiębiorcom niech nowe miejsce przyniesie jak największe zyski- mówił podczas oficjalnego otwarcia nowej hali prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski.
Podobne życzenia: zadowolenia handlujących i kupujących- powtarzały się także w przemówieniach przewodniczącego Rady Miejskiej, wicewojewody podlaskiego i biskupa łomżyńskiego, którzy przecięli symboliczną wstęgę otwierającą inwestycję.
Nikt nie próbował ukrywać, ze hala powstawała z ogromnymi trudnościami- otwarta została pół roku po zapowiadanym na początku terminie. Przedsiębiorcy odetchnęli jednak z ulgą, że wreszcie jest.
- Dwadzieścia lat handlowałem na targowisku. Tych warunków nawet nie da się porównać- nie ukrywa przedsiębiorca zajmujący się sprzedażą płyt z muzyką i filmów.
- Najważniejsze jest to, żeby znaleźli nas klienci- wtórują mu pozostali handlujący, a co zapobiegliwsi dodają, że już kilka tygodni wcześniej zaczęli zapraszać swoich klientów do nowej hali.
Zadowolenia nie kryją też mieszkańcy, którzy dziś z ciekawością wybrali się na pierwsze zakupy w nowym obiekcie.
- Zimą będzie tu ciepło, kupując ubrania będzie gdzie je przymierzyć- wyliczają.
W hali na targowisku znajdziemy butiki z odzieżą, ubraniami i akcesoriami dla dzieci, butami i artykułami wyposażenia wnętrz.. Jeszcze nie wszystkie boksy zostały urządzone, ale w większości z nich zakupy będzie można zrobić już od jutrzejszego poranka. Miejska Hala Targowa będzie czynna od godz. 7.00 rano. Pod wiatą przylegającą do obiektu można zaś zrobić zakupy spożywcze.