Prezydent Miasta Łomża ogłasza nabór wniosków do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na roku 2024 r. od dnia 18 marca 2024 do dnia 30 kwietnia 2024 roku. Ma on na celu ograniczenia tzw. niskiej emisji, czyli emisji pyłów i szkodliwych gazów z palenisk domowych. Stanowi element uchwalonego przez Radę Miejską Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.
Program jest formą dofinansowania - dotacji środków pieniężnych na wymianę pieców opalanych węglem w zabudowie jednorodzinnej na piece gazowe, biopaliwo (pellet) albo podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Kierowany jest głównie do właścicieli domów, których dochody nie pozwalają na samodzielne wykonanie wymiany źródła ciepła. Proponowane kryteria kwalifikowania wniosków do dofinansowania oraz wysokość kwot dofinansowania uwzględniają możliwości finansowania inwestycji przez beneficjentów o niskich dochodach. Osoby o najniższych dochodach mogą otrzymać dotację w wysokości nawet 100% kosztów kwalifikowanych.
- Program będzie realizowany ze środków budżetu Miasta Łomża. Na rok 2024 przeznaczono na ten cel kwotę 200.000 zł. Przewiduje się, że dofinansowanych będzie objęte około 20 nowych źródeł ciepła. Jest to jednak zależne od poziomu dochodów wnioskodawców zakwalifikowanych do programu - informuje Urząd Miejski w Łomży.
Reklama
Wnioski o udzielenie dotacji należy składać w Urzędzie Miejskim w Łomży, Stary Rynek 14, w Biurze Podawczym (przy wejściu), w terminie od dnia 18 marca 2024 do dnia 30 kwietnia 2024 roku.
Informacji w sprawie Programu udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pokój 103 (I piętro), tel. 86 2156792 oraz 86 2156793, m.muczynska@um.lomza.pl oraz k.odachowski@um.lomza.pl.