Reklama

Nabrał "babcię" na wypadek. Kobieta straciła 5 tys. złotych

19/01/2011 14:40

Chociaż policjanci już od dobrych kilku lat apelują, by uważać na obcych podających się za rodzinę, nie brakuje łatwowiernych. Najpopularniejsza metoda "na wnuczka" znów przyniosła efekt- 88-letnia mieszkanka Łomży straciła 5 tys. złotych.

- Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Łomży. Po południu do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna i zachrypniętym głosem przedstawił się jako jej wnuczek- informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Starsza kobieta nie rozpoznała głosu w słuchawce, ale rozmówca rozwiał jej wątpliwości mówiąc, że miał wypadek samochodowy i w związku z tym pilnie potrzebuje 25 tysięcy złotych. Miał po nie przyjść jego kolega. Kobieta dała się przekonać i uwierzyła rzekomemu wnuczkowi. Z rachunku bankowego, na którym przechowywała całe swoje oszczędności, wypłaciła 5 tysięcy złotych.

Reklama

O umówionej porze staruszka wyszła z gotówką na klatkę schodową i przekazała ją czekającemu już posłańcowi. Dopiero po kilku dniach po spotkaniu z rodziną kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszusta.

Zawiadomiła policję. Na razie jednak funkcjonariuszom nie udało się "namierzyć" oszusta.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości