Przez ponad tydzień, od 20 do 27 lipca amatorzy malarstwa uczestniczyli w plenerze malarskim. W trakcie pleneru przenosili na płótno krajobrazy z różnych punktów widokowych z terenu gminy Łomża. Swój pobyt posumowali 25 lipca wystawą w remizie strażackiej Siemień Nadrzeczny.
Uczestnicy pleneru stacjonowali na terenie Gminy Łomża w miejscowości Siemień Nadrzeczny. Amatorzy pochodzili z różnych stron Polski tj; Jedwabne , Gdyni, Gdańska, Białegostoku, Wysokiego Mazowieckiego, Warszawy, Czarnej Białostockiej, Małego Płocka i Łomży. W tym czasie zostały wykonane i utrwalone na płótnie piękne zakątki naszej ziemi.
Organizatorzy i uczestnicy pleneru „Brać Malarska" posumowali swój pobyt wystawą w dniu 25 lipca 2015r w remizie strażackiej Siemień Nadrzeczny i podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do gościnności w tych dniach między innymi: Piotrowi Kłys – wójtowi Gminy Łomża, Danucie Archackiej – przygotowującej noclegi i posiłki, Wojciechowi Hryniewicz i Tadeuszowi Jastrzębskiemu – masarnia Podgórze, Jolancie Jałowieckiej – Radnej Rady Gminy Łomża i Marii Mrozek prac. Urzędu Gminy Łomża.