Adrian Jezierski z Suwałk i Angelika Gosk z Łomży to zwycięzcy VI Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza". Laureaci otrzymali nagrodę w wysokości 600 złotych. Zmagania ponad 30 młodych ludzi z całego kraju trwały w sobotę w Centrum Katolickim przy par. Krzyża Św. w Łomży.
Adrian Jezierski zwyciężył w kategorii monolog- wiersz. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Maciej Miłosz Dmochowski. W gronie laureatów znalazła się też Aleksandra Nowosadko.
Jury przyznało też trzy wyróżenienia. Otrzymały je: Paulina Kondrak, Wiktoria Rybka oraz Anna Urbanowicz.
W kategorii "piosenka" bezkonkurecyjna okazała się Angelika Gosk. Drugie miejsce przypadło Annie Baczewskiej, a trzecie Katarzynie Puziuk.
W tej kategorii wyróżniona została Aleksandra Domalewska i jedyny w tym gronie mężczyzna, Michał Klimiuk.
Jury pod przewodnictwemJana Zdziarskiego, wykładowcy w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowiczaw wWarszawie zdecydowało, by w tym roku nie przyznawać Grand Prix. Nagroda przeszła na kolejny rok, kiedy odbędzie się VII Konkurs Krasomówczy- informuje parafia Krzyża Św., organizator konkursu. W weekendowych rywalizacjach wzięło udział ponad 30 uczestników z całej Polski.