W minioną sobotę odbył się najstarszy wyścig kierowców amatorów w Polsce, a być może i w całej Europie, czyli 46 Rallye Monte Calvaria w Górze Kalwarii. Zjeżdżają tu załogi z całego kraju.
Barwy naszego województwa reprezentowała załoga Automobilklubu Łomżyńskiego Marcin Jasiński Łukasz Wawrzyniak, oraz niezrzeszeni Michał Dąbkowski Maciej Ołowski. Organizatorzy przewidzieli 7 prób sprawnościowych jechanych dwa razy i super próbę o puchar Burmistrza Góry Kalwarii. Łącznie kierowcy mieli do pokonania 158 km. Zróżnicowana nawierzchnia prób sprawnościowych pozwalała sprawdzić się niemal we wszystkich warunkach pogodowych, począwszy od lodu na błocie i szutrze kończąc.
Gratulujemy naszym załogom ukończenia rajdu co jak się okazało nie było takie porste. Zapraszamy również wszystkich fanów motoryzacji na KJS (Konkursowa Jazda Samochodem) Moto Wiosna, który odbędzie się 15-05-2011 w Łomży bliższe informacje będą zawarte na stronie www.aklomzynski.pl
Szerszą relację z rajdu, wyniki i zdjęcia znajdziecie Państwo na stronie www.automobilklubpolski.pl w zakładce monte calvaria. W najbliższą środę zapraszamy również na godz. 17.20 do wysłuchania relacji z rajdu na antenie Radia Nadzieja.
Krótki filmik z przejazdu załogi Jasiński Wawrzyniak