Reklama

Nie będzie prywatyzacji MPEC-u

06/05/2015 09:02

- Od pewnego czasu chodzą pogłoski o prywatyzacji MPEC-u, absolutnie proszę Państwa nic takiego nie będzie miało miejsca i nikt też nie ucierpi. Będziemy w dalszym ciągu dbali i rozwijali spółkę miejską - przekazuje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który spotkał się wczoraj z pracownikami spółki.

We wtorek w budynku Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży, przy ul. Pięknej doszło do spotkania Prezydenta Łomży - Mariusza Chrzanowskiego oraz jego doradcy Mariusza Giełguta z załogą i przedstawicielami zarządu tej miejskiej spółki. Rozmawiano głównie o bieżącej sytuacji w MPEC, sporo czasu poświecono dyskusji nad rozdysponowaniem środków pieniężnych z wypracowanej za ubiegły rok dywidendy, wynoszącej blisko 2,5 mln zł.

- MPEC jest wizytówką naszego miasta. To firma, która z powodzeniem prosperuje, i o którą należy dbać – mówił Prezydent Łomży. - Mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy pewne rozwiązania. Chciałbym usłyszeć wasze oczekiwania i propozycje odnośnie funkcjonowania spółki – dodał.

Reklama

Podczas spotkania zapewniał załogę MPEC - u, że nie zostanie pominięta przy podziale wypracowanego przez spółkę zysku. Do ustalenia pozostaje jedynie wysokość przeznaczonych na ten cel środków. Włodarz miasta poinformował zebranych, że część dywidendy miasto będzie chciało przeznaczyć także na dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Miałby to być wkład pod inwestycje w ramach projektów unijnych nowej perspektywy finansowej RPOWP.

Rozwiane zostały ponadto - pojawiające się dosyć często - głosy, dotyczące prywatyzacji przedsiębiorstwa. Takie rozwiązania praktykowane są w innych miastach. - Prywatyzacja niesie za sobą ryzyko, a dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo pracy – tłumaczył Henryk Piekarski, pracownik MPEC - u i przewodniczący łomżyńskiego KZ NSZZ "Solidarność". Podobnego zadania jest także Prezydent Łomży. - Moje stanowisko jest jednoznaczne, MPEC ma w dalszym ciągu pozostać spółką miejską – zaznaczył.

Reklama

Odrębną kwestią którą poruszono, były wynagrodzenia. Pracownicy podkreślali, że ich płace stoją w miejscu od 3 lat i obecnie także nie dostali podwyżek. Mariusz Chrzanowski, zasygnalizował, że w firmie przyznawane są wysokie nagrody jubileuszowe. Podkreślał również obecność dużych rozpiętości płacowych, zaznaczając, że chciałby przyjrzeć się tej sytuacji bliżej. Prezydent oznajmił jednocześnie, że w pierwszej kolejności chciałby docenić tych, którzy zarabiają najmniej. - W najbliższym czasie zorganizujemy specjalne spotkanie, podczas którego podejmiemy próbę wypracowania wspólnego stanowiska w tej sprawie.

Spotkanie Prezydenta Łomży z pracownikami MPEC było pierwszą tego typu inicjatywą na przestrzeni ostatniego czasu. Obie strony podziękowały nawzajem za przybycie i udział w dyskusji. - Usłyszałem od Państwa wiele opinii, które dają mi sporo materiału do przemyśleń – podsumował włodarz naszego miasta. - Cieszy nas, że Pan Prezydent jest otwarty na nasze problemy – dodał na koniec Henryk Piekarski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości