Reklama

Nie ma pieniędzy na budynek przy ul. Nowej

24/02/2014 15:00

Przejęcie przez miasto budynku przy ul. Nowej 2 nie zostało przewidziane w budżecie miasta na ten rok- informuje łomżyński ratusz. Choć możliwości odwołania się od decyzji ministra skarbu nie ma i koszt utrzymywania obiektu i tak spadnie na miasto, nie milkną kontrowersje związane z jego oddaniem.

- Decyzję ministra skarbu otrzymaliśmy niespodziewanie. Nikt nas nie uprzedził, że do przejęcia budynku dojdzie w styczniu tego roku. Nie przewidzieliśmy nowego zadania w budżecie miasta na 2014 rok. Przejęcie nieruchomości w tym terminie powinny poprzedzić kilkumiesięczne przygotowania- mówi Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta Łomży.

Na razie ratusz sceptycznie podchodzi też do wyliczeń przygotowanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki, według których zarząd nad budynkiem może przynieść Łomży dochód w wysokości ok. 10 tys. złotych miesięcznie.

Reklama

- Nieprawdziwe może okazać się przekonanie, że budynek będzie przynosił miastu dochody, ponieważ wymaga on kapitalnego remontu- tłumaczy Anna Sobocińska.

Ile pieniędzy na utrzymanie obiektu trzeba będzie znaleźć w miejskiej kasie? Tego na razie nie wiadomo.

W tej chwili w budynku, w którym mieszczą się m. in. agendy Urzędu Wojewódzkiego, siedziba KRUS i łomżyńskiej Filharmonii, trwa sporządzanie zleconej przez prezydenta opinii technicznej. Oceniany jest stan budowlany, instalacja wodno- kanalizacyjna i elektryczna. Opinia ma zostać dołączona do protokołu  zdawczo-odbiorczego, którego do tej pory- jak informuje Anna Sobocińska- prezydent Łomży nie podpisał.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości