Reklama

"Nie parkować". "Dotyczy jednostki wojskowej" [FOTO]

26/09/2022 13:08

Właściciele “Prymusa” wskazują, że żołnierze i pracownicy jednostki wojskowej bezprawnie korzystają z ich parkingu. Natomiast 18. Łomżyński Pułk Logistyczny podkreśla, że nikt takiego problemu nie zgłaszał.

Właściciele sklepu "Prymus" na autach zaparkowanych przed swoim lokalem zostawili kartki z napisami “Nie parkować”, “Dotyczy jednostki wojskowej”. 

- Jest problem. Zawsze jak przyjeżdżamy, stoją 3-4 samochody. Nagminnie to się dzieje. Nikt nie ma pretensji jeżeli są zaparkowane na 15-20 minut, ale one potrafią stać od rana do wieczora. To pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom parking - tłumaczy Ryszard Brzozowski, współwłaściciel “Prymusa”.

Przedsiębiorca podkreśla też, że za każdym razem prowadzone są rozmowy z kierowcami. Ci jednak następnego dnia ponownie parkują w tym miejscu. Czasami do tego stopnia, że zastawione są wejścia do sklepu i magazynu.

Reklama

Natomiast kpt. Sylwester Liszewski, oficer prasowy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego tłumaczy, że nie ma pewności, że auta zostawiają żołnierze z jednostki czy też jej pracownicy. 

- Nie ma jurysdykcji, żeby ktoś poza jednostką to egzekwował. Żołnierze generalnie wiedzą, że powinni parkować na terenie jednostki. Te samochody mogą równie dobrze zostawiać żołnierze 13. batalionu lekkiej piechoty, osoby przyjeżdżające do jednostki na kilka minut, żeby załatwić sprawy czy też pracownicy budowy. Nie mieliśmy zgłoszenia, że jest taki problem.

Reklama

Na terenie 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego trwa obecnie budowa m.in. hali remontowej. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości