1161 absolwentów podlaskich szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło w sierpniu 2019 roku do poprawkowej sesji egzaminu maturalnego. 809 osób to absolwenci z tego roku. OKE w Łomży opublikowała aktualne dane dotyczące zdawalności w województwie podlaskim.
8282 tegorocznych absolwentów podlaskich szkół ponadgimnazjalnych w maju i czerwcu 2019 roku przystąpiło do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej. Nie wszystkim jednak powiodło się w tych terminach. Osoby, które nie zdały wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej lub pisemnej, mogły skorzystać z możliwości poprawki. W sierpniu do sesji poprawkowej przystąpiło 1161 absolwentów podlaskich szkół. Tegoroczni absolwenci – 809 osób – stanowili 70% wszystkich zdających egzamin w sesji poprawkowej.
Ostateczne matury zdało 89,4 proc. wszystkich tych, którzy przystąpili do egzaminów obowiązkowych, czyli 7404 osoby. 10,6 proc. (878 osób) maturę ostatecznie oblało.
Poniżej dane opublikowane przez OKE w Łomży.
