Reklama

Nie żyje zakonnik pochodzący z diecezji łomżyńskiej. Został pobity

13/11/2021 12:22

​​​​​​​Nie żyje pochodzący z terenu naszej diecezji o. Maksymilian Adam Świerżewski OFMConv. Media podają, że zakonnik został pobity. Do zdarzenia doszło w Siedlcach.

O. Adam Świerżewski pochodził z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie (dekanat zambrowski w diecezji łomżyńskiej). Odszedł w wieku 35. lat. Ostatnio posługiwał w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach.

Z informacji podanych przez media wynika, że zakonnik wybrał się w czwartek na spacer. Dotkliwie pobitego franciszkanina znalazł przechodzeń. Trafił do szpitala z ciężkimi urazami głowy, gdzie zmarł około 3 nad ranem w piątek.

"O. Maksymilianie - dziękujemy Bogu za twoją pracę i posługę. Odpoczywaj w pokoju" - napisał biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.

Reklama

zdj. Klasztor OO. Franciszkanów, Stoczek

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości