Nie żyje pochodzący z terenu naszej diecezji o. Maksymilian Adam Świerżewski OFMConv. Media podają, że zakonnik został pobity. Do zdarzenia doszło w Siedlcach.
O. Adam Świerżewski pochodził z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie (dekanat zambrowski w diecezji łomżyńskiej). Odszedł w wieku 35. lat. Ostatnio posługiwał w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach.
Z informacji podanych przez media wynika, że zakonnik wybrał się w czwartek na spacer. Dotkliwie pobitego franciszkanina znalazł przechodzeń. Trafił do szpitala z ciężkimi urazami głowy, gdzie zmarł około 3 nad ranem w piątek.
"O. Maksymilianie - dziękujemy Bogu za twoją pracę i posługę. Odpoczywaj w pokoju" - napisał biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.
Reklama
zdj. Klasztor OO. Franciszkanów, Stoczek