IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla naszego regionu. Chodzi o gęstą mgłę, która może znacznie ograniczyć widoczność. Drogi będą miejscami śliskie.
W czwartek wieczorem, 31 grudnia, zacznie gęstnieć mgła. Wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie dotyczy powiatów: augustowskiego, grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, monieckiego, sejneńskiego, sokólskiego i suwalskiego.
Gęsta mgła ma utrzymywać się od czwartku, 31 grudnia od godz. 18 do 1 stycznia do godz. 8. W tym czasie widoczność może być ograniczona do mniej niż 200 metrów.
- Mgły lokalnie mogą marznąć i osadzać szadź, powodując tym samym śliskość nawierzchni dróg i chodników – ocenia Karolina Kierklo z białostockiego biura prognoz meteorologicznych.
Reklama
