Reklama

Niebezpieczne skrzyżowanie? [VIDEO]

24/10/2018 10:38

Do naszej redakcji zgłosiła się czytelniczka z prośbą o nagłośnienie przypadków naruszeń przepisów ruchu drogowego w obrębie skrzyżowania Alei Legionów, ul. Poznańskiej oraz Szosy do Mężenina. Chodzi o kierowców pojazdów ciężarowych, notorycznie przejeżdżających tamtędy na czerwonym świetle. - Taka sytuacja jest na porządku dziennym non stop - czytamy w wiadomości, do której załączone zostało nagranie z videorejestratora.

W załączonym nagraniu widzimy sytuację, w której mimo widocznego od dłuższego czas zielonego sygnału dla kierowców jadących Aleją Legionów od strony centrum - na skrzyżowaniu pojawia się ciągnik siodłowy z naczepą, wymuszając tym samym hamowanie pojazdów mających pierwszeństwo przejazdu i dodatkowo blokując ruch na skrzyżowaniu.

Jak informuje nas czytelniczka, która tę drogę pokonuje dwa razy dziennie - podobne sytuacje zdarzają się każdego dnia.

- Może patrol policyjny lub fotoradar robiący zdjęcia samochodom, które przejeżdżają na czerwonym świetle a później mandat wpłynęłyby na rozsądek kierowców? - pyta czytelniczka,  przytaczając niebezpieczną sytuację sprzed 2 lat, kiedy jadący z nią kierowca w ostatniej chwili zdążył zahamować przed naczepą tira, pokonującego skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Reklama

Przekraczanie prędkości oraz zła organizacja ruchu drogowego widnieje w zgłoszeniach dotyczących tego miejsca w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Poniżej nagranie z videorejestratora z dnia 19 października bieżącego roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości