Tegorocznymi wyborami w naszym mieście zainteresował się serwis "Portal Samorządowy" w swoim cyklu "Kolej na...". - Jest ich siedmioro. Większość z nich zna się od lat. Część współpracowała ściśle od dłuższego czasu. Wszystko zmieniły wybory... władz partii. - czytamy. O wizję przyszłości Łomży, zapytano siedmiu kandydatów na urząd prezydenta miasta.
Portal samorządowy określił Łomżę jako miasto, w którym Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie musiało martwić się o poparcie. - Tu zwykle sprawa jest jasna jeszcze przed rozpoczęciem głosowania - czytamy w artykule.
Łomży uwagę poświęcono m.in. przez starcie pomiędzy obecnie urzędującym prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, który stracił poparcie PiS i założył własny komitet wyborczy oraz Agnieszką Barbarą Muzyk - kandydatką tej partii na urząd włodarza miasta.
Portal skupił się na trzech głównych problemach, z którymi władze miasta będą musiały zmierzyć się po wyborach. Wśród nich są kwestie wykorzystania z pożytkiem trasy Via Baltica, oferty dla młodych Łomżan i przyciągnięcia młodzieży spoza miasta oraz wykorzystania potencjału położenia Łomży nad Narwią.
O powyższe kwestie zapytano wszystkich kandydatów na urząd prezydenta Łomży.
Wśród nich byli:
- Maciej Borysewicz z KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
- Mariusz Chrzanowski z KWW Mariusza Chrzanowskiego
- Mirosław Derewońko z KWW Reatusz Mirosława Derewońko
- Dariusz Janicki z KKW SLD Lewica Razem
- Agnieszka Muzyk z KW Prawo i Sprawiedliwość
- Zbigniew Prosiński z KWW Bezpartyjni Samorządowcy
- Tadeusz Zaremba z KWW Przyjazna Łomża
Całość dostępna jest poniżej:
Po interwencji PiS wynik wyborów samorządowych w Łomży stał się nieprzewidywalny